biuro@packcomplex.pl
tel/fax (48) 363 00 43
Radom, ul. Słowackiego 296

Materiały budowlane

Budowa domu
wyzwanie, które może być przyjemnością

Oferta

Dobre Praktyki

Dachówka ceramiczna należy do absolutnej elity wśród materiałów budowlanych. Stosowana od tysiącleci nigdy nie wyszła z mody.

Duża ilość modeli i bardzo szeroka paleta barw czynią ją doskonałym materiałem zarówno dla budynków o tradycyjnej architekturze, jak i bardzo nowoczesnych. Jest to również materiał wyjątkowo trwały – właściwie ułożony może cieszyć wiele kolejnych pokoleń mieszkańców.

Koszty

Wbrew obiegowej opinii dachówka ceramiczna wcale nie jest pokryciem znacznie droższym niż inne produkty. Szeroka gama modeli dostępnych na rynku pozwala znaleźć każdemu zainteresowanemu produkt odpowiadający mu cenowo. Korzystnie na koszty wpływa również fakt, iż jest to pokrycie bardzo proste w montażu i w zasadzie nie wymagające konserwacji.
 

Z kolei dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom dachówki ceramiczne są produktem bardzo uniwersalnym. Można je stosować na dachach o bardzo skomplikowanej formie geometrycznej i kącie nachylenia od 22° (zależnym od modelu), a przy zastosowaniu pod nimi odpowiedniej warstwy wodoszczelnej w postaci membran dachowych możliwe jest zmniejszenie tego kąta nawet do 15°.

Ciężar jest zaletą

Dachówki ceramiczne sporo ważą, to fakt. Jednak ich ciężar jest ściśle związany z modelem dachówki, a różnice między nimi potrafią być naprawdę duże, wobec czego zainteresowani bez problemu znajdą również produkty lżejsze. Ponadto, wbrew panującym opiniom, ciężar jest ich niezaprzeczalną zaletą, gdyż cięższy dach jest bardziej odporny na działanie wiatru. Warto również nadmienić,  że obecnie konstrukcje dachów są najczęściej projektowane tak, aby zmieściła się między nimi warstwa izolacji termicznej o grubości nie mniejszej niż 20 cm. To oznacza, że analizując względy konstrukcyjne, elementy więźby dachowej najczęściej są przewymiarowane, bez względu na materiał użyty do pokrycia dachu. Także w zestawieniu obciążeń mających wpływ na wymagane wymiary więźby ciężar pokrycia jest jedynie jedną ze składowych, a bardzo duży wpływ ma szereg innych obciążeń, jak choćby obciążenie śniegiem lub wiatrem.

Ciche pokrycie

Paradoskalnie również masa stanowi o ich . To on decyduje o doskonałej izolacyjności akustycznej tego pokrycia. Izoluje doskonale zarówno od dźwięków otoczenia, jak i spadających na dach kropli deszczu, zapewniając spokojny sen mieszkańcom budynku.

Uszkodzenia

Odpowiednia waga zapewnia również stabilność. Dzięki ciężarowi dachówki ceramiczne tworzą pokrycie bardzo trudne do uszkodzenia przez wiatr. Korzystnie wpływa na to również fakt, że poszczególne elementy dachu są małe i nie tworzą jednej dużej bariery na dachu, dzięki czemu nie stawia on oporu niczym żagiel. Do zerwania lub naruszenia integralności tak pokrytego dachu nie wystarczy byle wietrzyk, potrzebny jest solidny huragan. Ale nawet, gdyby taki się wydarzył, naprawa dachu krytego dachówką ceramiczną jest stosunkowo prosta i nie wymaga ani wysokich nakładów, ani użycia specjalistycznego sprzętu. Ponadto wystarczy wymienić pojedyncze sztuki dachówek, co znacząco minimalizuje koszt ewentualnych napraw.

nasi partnerzy
kontakt
biuro@packcomplex.pl>
tel/fax (48) 363 00 43
Radom, ul. Słowackiego 296
Kontakt Zapytania ofertowe